Akupunkturní (meridiánová) masáž APM

Cílem této masáže je dosažení energetické rovnováhy v těle. Každá nerovnováha v těle může vyvolat nemoc, bolest, zánět, poruchy orgánů, nespavost, atd.  Svých problémů se můžete zbavit během jedné až třech návštěv. Masáž má příznivý vliv nejen na Vaše tělo ale i na Vaši psychiku.

Masáž se sice nazývá akupunkturní (vychází z tradičního čínského učení), při jejím provádění se však nepoužívají žádné jehly.Masér přejíždí po kůži mosaznou tyčinkou dle energetickýh drah, tzv. meridiánů. To je velmi příjemné a naprosto bezbolestné.

Masáž je vhodná např. u těchto onemocnění:

- onemocnění respiračních cest (nachlazení, bronchitida, astma atd.)

- onemocnění ústní dutiny (bolesti zubů, bolesti po extrakci zubů, záněty atd.)

- onemocnění trávicího traktu (žaludeční vředy, pálení žáhy, zácpa atd.)

- neurologická a ortopedická onemocnění (záněty kloubů, bolesti hlavy, migrény, tenisový loket, zánět karpálních tunelů, revma, "houser", ischias, atd.)

- záněty vnitřních orgánů (močové cesty, vaječníky atd.)

- cysty

- alergie 

Meridiány jsou dráhy (kanály), kterými proudí energie. Každý meridián, a body na něm, souvisí s některým orgánem. Když je některý z akupunkturních bodů ucpaný, v těle dochází k nerovnováze (je zabráněno toku energie) a vznikají zdravotní problémy. Když se ošetří vybrané body na meridiánu, energie začne znovu proudit, tělo se dostává do rovnováhy a zbavuje se bolestí a dalších zdravotních problémů.

Při první nebo i druhé masáži přesun energie působí reakci, kterou vítáme jako "odpověď těla". Mohou se objevit krátkodobé bolesti hlavy, třesavka, někdy i mírně zvýšená teplota, lehká nevolnost, často i nucení na močení. Jedná se o přirozenou reakci organizmu (jakýsi generální úklid v těle), nejsou to nežádoucí účinky nebo chyby v provedení masáže.

Masáž je vhodná jak pro děti, tak pro dospělé v jakémkoliv věku.

Budete-li mít o akupunkturní masáž zájem, neváhejte nás kontaktovat. Rádi zodpovíme Vaše dotazy.

Budeme se na Vás těšit.

Akupunkturní model lidského těla

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

Toto je popis článku. Učím se s tím zacházet.